AKP Cemaat ayrılığı büyüyor.

akp-cemaat-ayriligi-buyuyor-

AKP ile cemaat arasındaki düello kızışıyor. Erdoğan’a yakın AKP’li vekil Ali Boğa cemaate yakın ilçe yönetimin tümden ipini çekti. İstifası alınanların sayısı 60’ı buldu.
28 Ekim 2013 Pazartesi 23:36

 AKP TABANINDA KAYNIYOR

AKP’de Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın başını çektiği “Yeniden Mücadeleciler”cemaate yakın isimlerin oluşturduğu AKP Fethiye yönetimini görevden aldı. 30 olan istifalar 60’a çıktı. Asil ve yedek üyeler ile AKP Gençlik Kolları da görevden alındı. Cumartesi sabah saatlerinde başlayan toplu istifalarda AKP’den 30 kişi istifa etmişti. Bu sayı asillerin ardından yedek üyelerinde görevlerinden alınmaları ve gençlik kollarının fes edilmesiyle 60’a yükseldi. İstifa eden AKP’nin ilçe başkanı Mustafa Ali Türkan ise şehri terk etti! Başbakan ile cemaat arasındaki restleşmenin tabana yayılmasıyla büyüyen istifa depreminde Erdoğan’a yakın Milletvekili Ali Boğa’nın cemaatçi kadroyu tasfiye ederek yerel seçim kadrosu oluşturmak istediği, bu nedenle Cumhuriyet Bayramını bile beklemeden görevlendirilen teşkilat başkanı tarafından yönetimi oluşturan isimlerin görevden alındıkları bildirildi. AKP tabanı ise gelişmelerden son derece rahatsız. Partililer yaşananların tabanı olumsuz etkileyeceğini delegelerin ise son derece rahatsız olduğunu ifade ettiler.

PEKİ KİM BU VEKİL

“Yeniden Mücadeleciler” olarak bilinen grubu organize ederek cemaate yakın 60 kişilik AKP kadrosunu tasfiye eden AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa, kamuoyunun aslında yakından tanıdığı bir isim. “4+4+4 düzenlemesinin ardından “Elimize büyük bir şans geldi. Bütün okulları imam hatip yapma şansı yakaladık” diyen ancak kendi torununun Fransız kolejindeöğrenim gördüğü ortaya çıkınca çark eden AKP’li vekilin istifaları alınan AKP yönetimiyle uzun süredir ters olduğu kamuoyu tarafından da yakından biliniyor. İl Başkanı Nihat Öztürk ise aday adaylığı süreci nedeniyle istifaların teşkilat tarafından bu nedenle alındığını açıkladı. Ancak cemaate yakın ilçe başkanı Mustafa Ali Türkan’ın AKP’nin aday adayı olacağı kamuoyuna lanse edilmiş, adaylık süreci için bayram öncesi istifasını bile vermişti. Yaşanan gelişmelerin ardından şehri terk eden kendisinden haber alınmayan Türkan’ın nerede olduğu ise bilinmiyor.

Murat Sökdü

Odatv.com


Haber okunma sayısı: 313Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Fenerbahçe - Bursaspor maçı ne olur ?

Fenerbahçe - Bursaspor maçı ne olur ?

Ankete Katıl Sonuçlar

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
14 hit, 12 ziyaretçi, 12 ziyaret
Bu hafta:
384 hit, 215 ziyaretçi, 218 ziyaret
Bu ay:
2294 hit, 1313 ziyaretçi, 1372 ziyaret
Toplam:
498540 hit, 198256 ziyaretçi, 243119 ziyaret